TR
Dr. Eren Günhan ULUSOY

Yönetim Kurulu Başkanı

1981 yılında Samsun’da doğmuştur. Samsun Anadolu Lisesinden 1999 yılında mezun olan Eren Günhan Ulusoy, yükseköğrenimini Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde 2003 yılında, yüksek lisansını Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde 2014 yılında, doktora eğitimini ise 2021 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Tarım Ekonomisi Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. 2003 yılı Temmuz ayında Ulusoy Un’da, ihracat bölümünde iş hayatına başlamıştır. 2004 yılı Temmuz ayında Genel Müdürlük görevine getirilen Ulusoy, bu görevini 2010 yılı Ekim ayına kadar sürdürmüştür. 2010 yılı Ekim ayından itibaren, şirketin İcra Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmüş, şirketi 2014 yılı sonunda halka açık hale getirmiştir. 2015 yılı Mart ayında gerçekleştirilen genel kurulda, Ulusoy’un Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Aynı zamanda 2008 yılından itibaren Samsun Serbest Bölgesi İşletici A.Ş. (SASBAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdürmektedir. 2021 yılında Endonezya Cumhuriyeti Samsun Fahri Konsolosu olarak atandı. Birçok sosyal ve mesleki derneğin de üyesi olan Eren Günhan Ulusoy, 2015-2022 yılları arasında 2 dönem Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Söke Un A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Uluslararası Değirmenciler Birliği (IAOM) Avrasya Bölgesi Yönetim Konseyi Başkanlığı, Genç TİM Başkan Yardımcılığı, Karadeniz Hububat Bakliyat ve Yağlı Tohumlar İhracatçılar Birliği (KİB) Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini sürdürmektedir.

Ulusoy, Forbes, Fortune ve Ekonomist yayınları da dahil olmak üzere farklı medya kuruluşları tarafından Türkiye’nin 40 yaş altı en güçlü 40 CEO’su arasında 3. ila 7. sırada yer almıştır. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarında finansal analiz, risk yönetimi, stratejik karar verme ve tedarik zinciri yönetimi alanlarında konuşmacı ve eğitmen olarak birçok konferansa katılmış, sektörde deneyimli ve tanınmış bir iş insanıdır.